SLEDUJTE NÁS:

AKTUÁLNĚ z Web4U

31.5.2018 Novinka | Web4U s.r.o.

Informace o nedostupnosti služeb

Dnes od dopoledních hodin byly některé naše služby nedostupné. Konkrétně se jednalo o většinu webhostingových a emailových služeb a část virtuálních serverů (ty byly primárně ovlivněné problémem s DNS v naší síti). V detailu uvádíme průběh celé situace.

zobrazit

8. 11. 2016 Novinka | Web4U s.r.o.

Nově poskytujeme IT řešení na platformě Microsoft Windows Server 2016!

Windows Server 2016

Nyní jako jeden z mála dodavatelů IT služeb dokážeme našim zákazníkům poskytnout řešení na platformě Microsoft Windows Server 2016. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat!

26.10.2016 Novinka | Web4U s.r.o.

Certifikát Let‘s Encrypt

Rádi bychom vás informovali, že od října 2016 podporujeme bezplatně a plně automaticky Let's Encrypt certifikáty na PHP webhostingu a od října je postupně zapínáme všem zákazníkům. Zároveň od října 2016 zavádíme také Let's Encrypt certifikáty také pro ASP.NET webhosting, které jsou prozatím k dispozici pouze na vyžádání.

Podmínkou k získání certifikátu je, že příslušná doména v DNS je korektně nasměrována na hosting Web4U.

Let's Encrypt certifikát je platný 3 měsíce (zvyšuje bezpečnost) a my ho automaticky a pravidelně obnovujeme.

Let's Encrypt je nová internetová certifikační autorita, která je podporována zejména velkými a známými internetovými společnostmi, jako jsou Electronic Frontier Foundation (EFF), Mozilla, Google a mnoho dalších. Řeší problematiku žádostí, validace, podepsání, instalace a dokonce i obnovení certifikátu a je kompletně open source.

 

19.10.2016 Novinka | Web4U s.r.o.

Web4U patří mezi podporovatele vzdělávání v ČR a v IT zvláště

Již 9. let podporujeme celostátní soutěž Bobřík informatiky pro žáky základních a středních škol. V srpnu 2009 byla soutěž přijata Ministerstvem školství mezi řádné předmětové soutěže. Společnost Web4U podporuje tuto soutěž a technicky zajišťuje běh soutěže ve formě managed serverhostingu.

 

31.8.2016 Novinka | Web4U s.r.o.

100% hodnocení v certifikaci CZ.NIC za rok 2016

Již pátý rok po sobě obhájila společnost Web4U s.r.o. 100% hodnocení registrátora .CZ domény a nejvyšší ocenění kvality - 5 hvězdiček v seznamu českých registrátorů od sdružení CZ.NIC. Toto ocenění potvrzuje stálou kvalitu poskytovaných služeb a péče o zákazníky. Certifikační protokol Web4U s.r.o., seznam certifikovaných registrátorů.

 

2.8.2016 Novinka | Web4U s.r.o.

Podpora PHP 7.0

Na našem webhostingu nyní podporujeme nejnovější verzi PHP 7.0, všechny webhostingové servery navíc využívají výhradně serverové SSD disky Samsung. Přehled našich webhostingových tarifů naleznete zde.

 

27.10.2015 Novinka | Web4U s.r.o.

Společnost Web4U se stala členem bezpečnostního projektu FENIX

Fenix logo

S velkým potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že ode dne 16. 10. 2015 můžete u loga společnosti Web4U s.r.o. nalézt pečeť projektu FENIX. Společnost Web4U se začlenila mezi účastníky tohoto projektu, mezi které patří např. CESNET, O2, seznam.cz a další. Naše členství je založeno na splnění vysokých technologických a procesních standardů stanovených pro eliminaci útoků na námi provozované servery a služby.

Osobně je pro nás velice potěšující, že stávající účastníci projektu nás přijali do svého kruhu bezpečného internetu.

FENIX je projekt českého peeringového uzlu NIX.CZ, který vznikl v reakci na rostoucí problém masivních útoků DoS a DDoS na českém internetu. Projekt FENIX funguje na úrovni peeringového uzlu, a to v rámci uzavřené komunity předních poskytovatelů služeb českého internetu, kteří musí ve svých sítích dodržovat nejpřísnější bezpečnostní opatření, a umožňuje se tak efektivně bránit různým typům útoků.

 

27.3.2015 Novinka | Web4U s.r.o.

Údržbové práce na síťových prvcích naší páteřní sítě

31.3. 2015 od 1:00 budou probíhat údržbové práce na síťových prvcích naší páteřní sítě.

zobrazit

20.08.2014 Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

100% hodnocení v certifikaci CZ.NIC za rok 2014

100% hodnocení v certifikaci CZ.NIC za rok 2014

Naše společnost v certifikaci sdružení CZ.NIC, získala opět maximálních 5 hvězdiček možného hodnocení a zároveň splnila všechna hodnotící kritéria na 100% již potřetí v řadě.

zobrazit

22.1.2014 Novinka | Web4U s.r.o.

Zpožděné doručování e-mailových zpráv

Zpožděné doručování e-mailových zpráv

Vážení zákazníci, v několika minulých dnech jste mohli zaznamenat potíže se zpožděním doručení některých zpráv na našich e-mailových serverech.

zobrazit

24.09.2013 Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

100% hodnocení v certifikaci CZ.NIC

100% hodnocení v certifikaci CZ.NIC

V nezávislé certifikaci sdružení CZ.NIC, jako provozovatele registru .cz domén a registrační autority, získala společnost Web4U nejen maximálních 5 hvězdiček možného hodnocení, ale opět zároveň splnila všechna hodnotící kritéria na 100 %.

zobrazit

20.1.2013 Novinka | Web4U s.r.o.

Zavádíme nové, skvělé tarify

Zavedli jsme zcela nové webhostingové tarify. Naše nové tarify „MINI“ a „BASIC“ jsou plnohodnotnou službou pro méně obsáhlé prezentace a jsou tak za vynikající cenu skvělou alternativou pro Vaše projekty.

zobrazit

2.1.2013 Novinka | Web4U s.r.o.

Upgradeovali jsme parametry virtuálních serverů, v současné chvíli nabízíme nejrychlejší řešení v ČR

Upgradeovali jsme parametry virtuálních serverů, v současné chvíli nabízíme nejrychlejší řešení v ČR - Aktuality

Radikálně jsme pozměnili parametry našich virtuálních serverů. Cena zůstala stejná, ale v současné chvíli nabízíme jedny z nejvýkonnějších konfigurací na českém trhu. Specialitou našeho řešení je dále možnost využití SSD disků podle potřeb konkrétní prezentace, a tak jsme schopni nabídnout bezkonkurenční poměr ceny a výkonu pro Vaše prezentace nebo aplikace.

zobrazit

06. 09. 2012 Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

První zákazníci Web4U již využívají Windows Server 2012

První zákazníci Web4U již využívají Windows Server 2012 - Aktuality

Společnosti Kosmas a ŠkoFIN se rozhodly přejít na Web4U Native Private Cloud 2012 hned v den uvedení Windows Server 2012 na český trh.

Společnost Web4U již získala první zákazníky, kteří se rozhodli zdarma přejít na nejnovější serverový operační systém společnosti Microsoft – Windows Server 2012. Ten Web4U svým zákazníkům nabídla jako jedna z vůbec prvních hostingových společností na světě.

zobrazit

28. 08. 2012 Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

Web4U spouští předregistrace na Windows Server 2012

Web4U spouští předregistrace na Windows Server 2012 - Aktuality

Zákazníci využívající serverhostingových služeb mohou přejít na Windows Server 2012 hned od 4. září, kdy se objeví na českém trhu

Zákazníci Web4U, kteří využívají anebo chtějí využívat serverhostingových služeb mohou od dnešního dne na stránce http://www.web4u.cz/windows-server-2012 vyplnit předregistrační formulář a získat tak přístup k novému operačnímu systému Windows Server 2012 mezi vůbec prvními na světě.

zobrazit

25. 05. 2012 Novinka | Web4U s.r.o.

Automatické prodlužování platnosti doménových jmen

Automatické prodlužování platnosti doménových jmen u společnosti Web4U - Aktuality

Správa domén u Web4U je nyní ještě snazší – již nezapomenete prodloužit platnost žádné Vaší domény. Nově jsme realizovali systém pro automatické zasílání zálohové faktury na prodloužení platnosti doménového jména před samotnou expirací.

zobrazit

24. 05. 2012 Případová studie | Microsoft Česká republika

WebsiteSpark přinesl společnosti PUXdesign hladší rozjezd na platformě Microsoftu poskytované společností Web4U

WebsiteSpark přinesl společnosti PUXdesign hladší rozjezd na platformě Microsoftu poskytované společností Web4U - Aktuality

Společnost pux s.r.o. vznikla v roce 2004. Jádro její činnosti přitom leželo zcela mimo IT. Postupem času se v ní ale vyprofilovalo silné oddělení zaměřené na grafický design a později i design webových stránek.

Firma se rozhodla přejít na platformu Microsoftu, při čemž ji pomohl program Microsoft WebsiteSpark i zvýhodněná nabídka Windows Server hostingu od Web4U.

zobrazit

14. 05. 2012 Tisková zpráva | Microsoft Česká republika

Web4U uvádí novou generaci produktů na platformě Microsoft

Řešení Web4U Native Private Cloud a Virtual Private Cloud jsou jedny z prvních na světě, které podporují funkcionality Microsoft System Center 2012.

Společnost Microsoft oznámila, že poskytovatel webhostingu Web4U v dubnu, pouhých 14 dní od celosvětové premiéry nové generace Microsoft Private Cloud postavené na inovované platformě System Center 2012, představil novou generaci svých služeb privátního cloudu.

zobrazit

01. 12. 2011 Napsali o nás | CFOworld.cz, BusinessWorld.cz

Privátní cloud od Web4U pro Český červený kříž získal prestižní cenu

Web4U získala ocenění za nejlepší případovou studii roku v oboru zdravotnictví a farmacie od CIO BusinessWorldu.

Společnost Web4U získala prestižní ocenění Případová studie roku v kategorii zdravotnictví a farmacie, které každoročně uděluje časopis CIO BusinessWorld. Odborná porota ocenila privátní cloud vybudovaný na technologii Microsoft Hyper-V Cloud, který společnost Web4U provozuje pro Český červený kříž.

zobrazit

30. 11. 2011 Napsali o nás | ROOT.CZ

Web4U sází u českých domén na vysokou bezpečnost

Společnost Web4U se letos stala jediným registrátorem .CZ domén se 100 % hodnocení od sdružení CZ.NIC. Body získala jak komfortem ovládání, tak i důrazem na maximální bezpečnost.

zobrazit

01. 09. 2011 Napsali o nás | ČTK - protext.cz

Společnost Web4U s.r.o. se stala nejlepším registrátorem pro domény .cz

Web4U získalo v nezávislé certifikaci sdružení CZ.NIC jako jediný registrátor 100 % hodnocení.

Společnost Web4U (http://www.web4u.cz) dnes získala od sdružení CZ.NIC, provozovatele registru doménových jmen .cz, certifikaci potvrzující, že Web4U je profesionálním certifikovaným registrátorem splňujícím přísná kritéria CZ.NIC. Web4U v hodnocení získalo všech 5 hvězdiček a zároveň jako jediný z 49 registrátorů .cz domén obdrželo 100 % hodnocení. Společnost Web4U se tak stala podle hodnocení CZ.NIC nejlepším registrátorem pro domény .cz.

zobrazit

18. 04. 2011 Napsali o nás | ChannelWorld.cz

Reportáž: Vyhlášení Microsoft Awards 2011

Reportáž: Vyhlášení Microsoft Awards 2011 - Aktuality

Společnost Microsoft, vyhlásila výsledky 13. ročníku Microsoft Awards a předala ocenění parterů s nejlepšími projekty v 10 kategoriích. Kteří partneři a s jakými projekty uspěli?

Na vyhlášení výsledků 13. ročníku Microsoft Awards, které se uskutečnilo 6. 4. 2011 v sálu Aquarius v sídle firmy, přivítal partnery Roman Cabálek, generální ředitel české pobočky. Po úvodním slově a poděkování partnerům za úspěšnou spolupráci byli postupně vyhlášeni finalisté a vítězové deseti kategorií z 87 přihlášených projektů.

zobrazit

07. 04. 2011 Napsali o nás | microsoft.com

Microsoft ocenil nejzajímavější projekty realizované u zákazníků v Česku

Soutěž Microsoft Awards 2011 ukazuje zákazníkům, jak zvýšit efektivitu a snižovat náklady.

Společnost Microsoft vyhlásila výsledky třináctého ročníku soutěže Microsoft Awards 2011. V té se každý rok vybírají a oceňují nejzajímavější IT projekty realizované certifikovanými partnery společnosti Microsoft. Soutěže se letos zúčastnilo 87 projektů, což je o téměř dvacet více, než loni. Partneři soutěžili v devíti kategoriích, které zahrnovaly i dvě nové z oblasti cloud computingu.

zobrazit

31. 03. 2010 Napsali o nás | Lupa.cz, connect.zive.cz

IPv6 pro všechny servery hostované u Web4U s.r.o.

IPv6 pro všechny servery hostované u Web4U s.r.o. - Aktuality

Společnost Web4U s.r.o., poskytovatel profesionálních webhostingových služeb na clusterové technologii, virtuálních, dedikovaných a managed serverů, registrátor doménových jmen, zavádí novou službu – IPv6 konektivitu pro všechny zákazníky zdarma.

zobrazit

27. 01. 2010 Napsali o nás | Lupa.cz

Registrátor WEB4U nasadil DNSSEC u českých domén pro všechny zákazníky

Registrátor WEB4U nasadil DNSSEC u českých domén pro všechny zákazníky - Aktuality

Počet domén s českou národní koncovkou .cz, na kterých je aplikována technologie DNSSEC, prudce vzrostl. Registrátor WEB4U nasadil DNSSEC na všech téměř patnácti tisících doménách s koncovkou .cz, které využívají jeho DNS servery a byly prostřednictvím WEB4U zaregistrovány. "Rozhodnutí WEB4U si velmi ceníme, protože výrazně přispěje k bezpečnosti nejen českého Internetu. Tímto krokem ukazujeme cestu i ostatním zemím, které tuto technologii v současné době zavádějí," řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které s DNSSEC přišlo v roce 2008. Pro počet tuzemských domén s DNSSEC je to opravdu velký skok. Ke konci roku 2009 bylo takto zabezpečeno „jen“ něco málo přes 1400 domén s českou národní koncovkou .cz.

zobrazit