SLEDUJTE NÁS:

AKTUÁLNĚ z Web4U

První zákazníci Web4U již využívají Windows Server 2012

Aktuality > První zákazníci Web4U již využívají Windows Server 2012

06. 09. 2012 | Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

První zákazníci Web4U již využívají Windows Server 2012

Společnosti Kosmas a ŠkoFIN se rozhodly přejít na Web4U Native Private Cloud 2012 hned v den uvedení Windows Server 2012 na český trh.

Společnost Web4U již získala první zákazníky, kteří se rozhodli zdarma přejít na nejnovější serverový operační systém společnosti Microsoft – Windows Server 2012. Ten Web4U svým zákazníkům nabídla jako jedna z vůbec prvních hostingových společností na světě. Všichni zákazníci, kteří se na něj rozhodnou přejít ze staršího Windows Server 2008 R2 navíc získají 2 hodiny konzultací zdarma.


„Díky našemu profesionálnímu technickému týmu i výborným vztahům se společností Microsoft se nám podařilo nabídnout našim zákazníkům možnost migrace na Windows Server 2012 mezi prvními hostingovými společnostmi na světě,“ uvedl Jan Bednář, generální ředitel společnost Web4U. „Tento krok je výsledkem naši dlouhodobé snahy o inovace a zpřístupňování těch nejnovějších technologií pro naše zákazníky v co nejkratším čase od jejich uvedení,“ dodal.

Windows Server 2012 přináší zásadní technologické novinky celkem ve čtyřech oblastech – práce s daty, virtualizace, síťové technologie a správa a údržba. Windows Server 2012 tak například obsahuje nový souborový systém ReFS (Resilient File System), který přináší propracovanou virtualizaci datových úložišť (a to i bez specializovaných RAID karet), robustní ochranu před ztrátou dat a také automatickou deduplikaci dat na blokové bázi. Přichází s virtualizační technologií Hyper-V 3. generace umožňující využívat na virtuálních strojích širší spektrum operačních systémů. K dispozici jsou nově i tzv. studené zálohy, kdy zákazník může například svůj server permanentně replikovat do virtuálního stroje u Web4U, který v případě výpadku primárního serveru ihned plnohodnotně převezme jeho funkci.

„Těší nás, že již pár dní po uvedení nového Windows Serveru 2012 máme partnery jako Web4U, kteří nové řešení dokáží nabízet a profesionálně implementovat u zákazníků. První zájemci tak mohou již nyní začít využívat jeho výhod v podobě zvyšování efektivity, možnosti zrychleného nasazení úloh, snižování prostojů ale také nižší potřeby pracovní síly při správě serveru a při správě sítě,“ říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize, Microsoft.

„Windows Server 2012 nám v kombinaci s nástroji System Center 2012 umožní přesunout naší infrastrukturu do privátního cloudu. Za stejnou cenu tak získáme podstatně lepší funkcionalitu a vyšší výkon našich ASP.NET aplikací. Na stejný diskový prostor uložíme více dat, ušetříme na zálohování a pronájmu drahého diskového pole SAN, které u Windows Serveru 2012 již nepotřebujeme. Všechny tyto vlastnosti nám pomohou zvýšit efektivitu a kvalitu našeho internetového knihkupectví a distribuce elektronických knih,“ hodnotí očekávané přínosy Jan Vávra, IT Manager společnosti Kosmas.

„Přechod na Windows Server 2012 hostovaný u společnosti Web4U, na kterém provozujeme CRM systém pro dealery koncernu Volkswagen, nám přináší výraznou úsporu místa na disku, a to díky novému souborovému systému a efektivnější nástrojům pro správu,“ uvádí Jaroslav Vacek, šéf IT ve ŠkoFINu a dodává: „Začali jsme více investovat do automatizace a optimalizace obchodních procesů abychom podpořili nejen spolupráci s našimi téměř 300 dealery a značkami koncernu VW, ale především naši dlouhodobou růstovou strategii a byli tak lépe připraveni na očekávaný masivní nárůst v oblasti on-line poskytování finančních služeb ŠkoFINu. Díky službám společnosti Web4U a kombinaci Windows Server 2012 a System Center 2012, kterou pro nás provozují, přitom máme jistotu, že naše IT infrastruktura tento masivní růst bude schopna zvládnout.“

O společnosti Kosmas

Kosmas s. r. o. patří k největším knižním velkoobchodům v České republice, provozuje vlastní maloobchodní síť a internetové knihkupectví Kosmas.cz. Internetové knihkupectví Kosmas.cz nabízí přes 35 000 titulů od více než 700 nakladatelů, díky moderní skladové hale většinu z nich přímo skladem. Najdete u nás kompletní produkci malých i velkých českých nakladatelství, vybrané zahraniční knihy o umění a anglickou beletrii za zajímavé ceny. Nově nabízíme i předprodej připravovaných novinek a dotisků. Vedle tištěných knih v knihkupectví najdete i velký výběr elektronických knih a audioknih. Od zahájení provozu v roce 1999 získal Kosmas.cz řadu ocenění, posledním je Shop roku 2010 v kategorii knihy, hudba, software.

O společnosti ŠkoFIN

ŠkoFIN je univerzální finanční společnost, která je 20 let jedničkou na trhu ve financování osobních a užitkových vozů a také jedničkou v operativním leasingu. ŠkoFIN je součástí Volkswagen Financial Services AG, jež jsou zastoupeny v 38 zemích, disponují portfoliem cca 7 milionů smluv a zaměstnávají okolo 10 tisíc pracovníků. ŠkoFIN se specializuje na podporu prodeje dealerské sítě, značek ŠKODA, Volkswagen, Audi, SEAT a ojetých koncernových automobilů. Nabízí produkty v oblasti úvěru, finančního leasingu, operativního leasingu i pojištění a služeb jak soukromým osobám, tak podnikatelům a firmám, a to pro koncernové vozy – tzv. značkové financování – i ostatní auta na trhu. Již od svého založení v roce 1992 přináší svým zákazníkům řešení v oblasti finančních a doprovodných služeb šitá na míru. Více informací najdete na www.skofin.cz.

O společnosti Web4U

Společnost Web4U vznikla v Jindřichově Hradci v roce 2003 s cílem poskytovat webhostingové a serverhostingové služby. Jejích služeb využívají desítky tisíc klientů v České republice, kteří mají k dispozici širokou škálu hostingových služeb a balíčků i nonstop technickou infrastrukturu. Od ledna 2011 se společnost Web4U stala jako jedna z mála firem v České republice certifikovaným partnerem společnosti Microsoft pro poskytování cloud computingových služeb na technologii Microsoft Hyper-V Cloud. Kromě služeb privátního cloudu, na kterých nabízí své hostingové služby ASP.NET a také hostingové služby na platformě Linux a PHP. Od roku 2010 rozšířila společnost Web4U svoji nabídku také o webdesignové a webdeveloperské služby a poskytuje tak komplexní portfolio všech služeb nutných k provozování úspěšné internetové prezentace nebo elektronického obchodu.

Kontakt pro média

Jan Bednář
Generální ředitel
Tel.: +420 270 001 433
jan.bednar@web4u.cz

zpět na Aktuality