SLEDUJTE NÁS:

AKTUÁLNĚ z Web4U

Web4U spouští předregistrace na Windows Server 2012

Aktuality > Web4U spouští předregistrace na Windows Server 2012

28. 08. 2012 | Tisková zpráva | Web4U s.r.o.

Web4U spouští předregistrace na Windows Server 2012

Zákazníci využívající serverhostingových služeb mohou přejít na Windows Server 2012 hned od 4. září, kdy se objeví na českém trhu

Zákazníci Web4U, kteří využívají anebo chtějí využívat serverhostingových služeb mohou od dnešního dne na stránce http://www.web4u.cz/windows-server-2012 vyplnit předregistrační formulář a získat tak přístup k novému operačnímu systému Windows Server 2012 mezi vůbec prvními na světě.

Windows Server 2012 jim přitom díky novým technologiím za stejnou cenu jako Windows Server 2008 R2 nabídne se stejným hardware vyšší výkon a výraznou úsporu místa na disku. Web4U navíc zákazníkům, kteří se rozhodnou migrovat na Windows Server 2012, nabízí 2 hodiny konzultací zdarma. Samotná migrace na Windows Server 2012 bude možná ihned od jeho oficiálního uvedení na světový trh, ke kterému dojde 4. září 2012.


„S Windows Server 2012 u Web4U, získáte za stejnou cenu podstatně lepší funkcionalitu, a to díky technologickým novinkám, které přináší. Získáte vyšší výkon vašich ASP.NET aplikací, na stejný diskový prostor uložíte více dat a ušetříte také na zálohování. Navíc, v případě, že se rozhodnete pro naší službu Web4U Native Privátní Cloud, ušetříte také na drahém diskovém poli SAN, protože u Windows Server 2012, které jeho funkcionalitu nahrazují, jej již nepotřebujete,“ shrnuje výhody nové generace operačního systému technický ředitel společnosti Web4U Ivo Machulda.

Windows Server 2012 přináší zásadní technologické novinky celkem ve čtyřech oblastech – práce s daty, virtualizace, síťové technologie a správa a údržba. Windows Server 2012 tak například obsahuje nový souborový systém ReFS (Resilient File System), který přináší propracovanou virtualizaci datových úložišť Storage Spaces (a to i bez specializovaných RAID karet), robustní ochranu před ztrátou dat a také automatickou deduplikaci dat na blokové bázi. Přichází s virtualizační technologií Hyper-V 3. generace umožňující využívat na virtuálních strojích širší spektrum operačních systémů. K dispozici jsou nově i tzv. studené zálohy, kdy zákazník může například svůj server permanentně replikovat do virtuálního stroje u Web4U, který v případě výpadku primárního serveru ihned plnohodnotně převezme jeho funkci.

V nabídce společnosti Web4U je již nyní k dispozici široké spektrum hardwarových konfigurací virtuálních serverů na Windows Server 2012. Web4U k nim navíc zcela zdarma nabízí také nástroje pro automatizovanou správu a údržbu z rodiny Microsoft System Center 2012. Zákazníci tak zdarma získávají přístup například k aplikaci System Center Data Protection Manager 2012 pro automatizovanou zálohu a obnovu dat, System Center Operations Manager 2012 pro dohled nad serverovou a síťovou infrastrukturu a její administraci a údržbu, i unikátní System Center 2012 App Controller, který umožňuje dozorování a odlaďování vašich aplikací, a to i těch, které využívají skriptovací jazyk PHP.

O společnosti

Společnost Web4U vznikla v Jindřichově Hradci v roce 2003 s cílem poskytovat webhostingové a serverhostingové služby. Jejích služeb využívají desítky tisíc klientů v České republice, kteří mají k dispozici širokou škálu hostingových služeb a balíčků i nonstop technickou infrastrukturu. Od ledna 2011 se společnost Web4U stala jako jedna z mála firem v České republice certifikovaným partnerem společnosti Microsoft pro poskytování cloud computingových služeb na technologii Microsoft Hyper-V Cloud. Kromě služeb privátního cloudu, na kterých nabízí své hostingové služby ASP.NET a také hostingové služby na platformě Linux a PHP. Od roku 2010 rozšířila společnost Web4U svoji nabídku také o webdesignové a webdeveloperské služby a poskytuje tak komplexní portfolio všech služeb nutných k provozování úspěšné internetové prezentace nebo elektronického obchodu.

Kontakt pro média

Jan Bednář
Generální ředitel
Tel.: +420 270 001 433
jan.bednar@web4u.cz

zpět na Aktuality