SLEDUJTE NÁS:

AKTUÁLNĚ z Web4U

WebsiteSpark přinesl společnosti PUXdesign hladší rozjezd na platformě Microsoftu poskytované společností Web4U

Aktuality > WebsiteSpark přinesl společnosti PUXdesign hladší rozjezd na platformě Microsoftu poskytované společností Web4U

24. 05. 2012 | Případová studie | Microsoft Česká republika

WebsiteSpark přinesl společnosti PUXdesign hladší rozjezd na platformě Microsoftu poskytované společností Web4U

Společnost pux s.r.o. vznikla v roce 2004. Jádro její činnosti přitom leželo zcela mimo IT. Postupem času se v ní ale vyprofilovalo silné oddělení zaměřené na grafický design a později i design webových stránek. Firma začínala na Linuxu a v open source prostředí. Postupem času ale zjistila, že u open source je vývoj a provoz vlastních aplikací velice problematický. Nakonec se proto rozhodla přejít na platformu Microsoftu, při čemž ji pomohl program Microsoft WebsiteSpark i zvýhodněná nabídka Windows Server hostingu od Web4U.

Situace

Začátek vývoje byl na open source

Společnost pux s.r.o. vznikla v roce 2004 původně jako cestovní kancelář. Už v roce 2005 se však začala specializovat i na další činnosti, včetně grafického designu. Tam se jí začalo dařit, a tak v roce 2009 vytvořila divizi PUXdesign, která se začala věnovat grafickému designu naplno, včetně designu webových stránek. Zpočátku se firma zaměřila na Linux a platformu PHP/MySQL. Jenže open source byl pro ni spíše překážkou. Firma byla silná v grafickém designu, ale nechtěla primárně vytvářet aplikace, administrovat vlastní servery, atd. Naopak měla zájem stavět weby na existujících CMS. Jenže u open-source CMS, které používala, bylo vždy potřeba něco dovyvinout, což ve finále stálo více úsilí a peněz, než kdyby firma využila komerční řešení.

V roce 2011 PUXdesign vyzkoušel řešení CMS Kentico na platformě Windows Server. To firmu oslovilo svými možnostmi, technickou podporou i mírou propracovanosti. Navíc i samotná platforma Windows Server firmu, po zkušenostech s Linuxem, oslovila i svoji robustností, jasnými zárukami a technickou podporou. Firma se proto rozhodla přeorientovat na Kentico CMS a Windows Server.

Řešení

PUXdesign se seznámil s komerčně dostupným CMS Kentico na platformě Windows Server a rozhodla se na tuto platformu přejít. S přechodem do světa vývoje webů a webových aplikací pro Windows Server ji pomohla společnost Web4U, která ji také uvedla do programu Microsoft WebsiteSpark. Firma tak získala za zvýhodněnou cenu profesionální server hosting na platformě Windows Server a zároveň také zcela zdarma veškeré potřebné licence na Windows Server, SQL Server i vývojářské a webdesignové nástroje.

Pro server hosting firma zvolila Web4U, na základě doporučení

PUXdesign se chtěl i v tomto případě primárně soustředit na vlastní grafický design. Hledal proto silného partnera v oblasti server hostingu, který by dokázal spolehlivě zajistit veškerou administraci Windows Serveru, nabídl by kvalitní podporu jak Windows Serveru, tak Kentico CMS. Nakonec si na doporučení Kentico Software zvolil PUXdesign společnost Web4U a její produkt Virtuální privátní server na míru.

Web4U přitom zajistila vše potřebné. Pomohla PUXdesign zvolit vhodný produkt, nakonfigurovala i nainstalovala vše potřebné, včetně Kentico CMS, a zajistila komplexní správu a údržbu serverů. Web4U navrhla a vytvořila celé řešení, včetně jeho konfigurace a instalace, přímo na míru potřebám PUXdesign. Web4U tak zajišťuje kompletní správu celého řešení, včetně rozvoje a další optimalizace na základě aktuálních potřeb společnosti PUXdesign, která se může plně soustředit na svoji činnost.

Navíc, coby certifikovaný partner společnosti Microsoft, představila Web4U PUXdesign program pro začínající partnery Microsoftu v oblasti webdesignu a vývoje webových aplikací Microsoft WebsiteSpark. Ten nabízí slevu na samotný hosting a také široké spektrum nástrojů od Microsoftu, které začínající firma na této platformě potřebuje. K dispozici jsou 3 licence na Windows Web Server 2008 R2, 3 licence na SQL Server 2008 Web Edition, 3× vývojářský nástroj Visual Studio Professional, grafický nástroj Expression Studio 4 a 2 licence na Expression Web 4 i nový nástroj přímo pro vývoj webů WebMatrix a v neposlední řadě také možnost využit technickou podporu či školení v rámci MSDN Support. To vše přitom firma získává zcela zdarma, jen za to, že se rozhodne vyvíjet webové aplikace a stránky na platformě Microsoftu.

Přínosy

Program

Program WebsiteSpark pomohl firmě výrazně urychlit její rozjezd na nové platformě. PUXdesign jen na licencích za software v prvním roce, kdy se firma musela potýkat s přechodem na jinou platformu, ušetřil přes 40 000 Kč. PUXdesign navíc prostřednictvím Web4U naplno využil i technické podpory MSDN, díky čemuž se mu podařilo velice rychle vyřešit počáteční technické problémy s adaptací vlastních aplikací na prostředí Windows Server. Díky tomu, že firma ihned zdarma získala všechny potřebné nástroje, včetně cenných serverových licencí, mohla okamžitě začít s vývojem vlastních webů na platformě Windows Server a mohla se plně soustředit na získávání zákazníků. Během prvního roku tak dokončila hned 30 projektů a počátkem roku 2012 zahájila i expanzi do zahraničí, když získala mezi své zákazníky významnou italskou cestovní kancelář. PUXdesign přitom bude moct využívat výhod programu WebsiteSpark ještě dva roky, během kterých získá dostatečnou zákaznickou bázi i finanční kapitál na to, aby mohla i dál pokračovat ve svém rychle dosaženém úspěchu.

Web4U v dubnu 2012 také převedla společnost PUXdesign na novou generaci Microsoft privátního cloudu využívající nejnovější nástroje Microsoft System Center 2012, díky čemuž PUXdesign získal infrastrukturu, která může v případě potřeby automaticky navýšit svůj výkon tak, aby nebyl nijak přerušen nebo omezen provoz klíčových aplikací, které PUXdesign provozuje jak pro sebe, tak pro své zákazníky.

Hlavní přínosy řešení:

  • Zvýhodněný Virtuální privátní server na míru od Web4U
  • Profesionální administrace a konfigurace serveru od Web4U
  • Až 3× procesorová licence na Microsoft Windows Web Server 2008 R2
  • Až 3× procesorová licence na Microsoft SQL Server 2008 Web Edition
  • Až 3× licence na Microsoft Visual Studio 2010 Professional Edition
  • Až 2× licence na Microsoft Expression Web 4
  • 1× licence na Microsoft Expression Studio 4
  • 1× licence na Microsoft WebMatrix
  • 2× podpora při řešení incidentu přes MSDN
  • Úspora přes 40 000 Kč na licencích produktů od společnosti Microsoft za každý rok v programu WebsiteSpark

zpět na Aktuality